XXI. storočie – návrat do feudalizmu ?

Autor: Ladislav Kátai | 4.5.2011 o 14:38 | (upravené 4.5.2011 o 14:43) Karma článku: 7,49 | Prečítané:  1503x

  Moji starí rodičia, vďaka Bohu, vojnu šťastne prežili a podarilo sa im obnoviť zničený rodinný dom. Sám som tam vyrástol a v duchu, že iba svedomitá a statočná práca môže priniesť vytúžené ovocie.  

 

V procese kolektivizácie a pri vytváraní jednotných roľníckých družstiev ale už ako malý chlapec som zistil, že mi zobrali a ukradli moje dedičstvo. Boli to vterajšími úradmi podporované pokrytecké skupiny, ktoré sa nebáli vykonať aj násilie za ich ideológiu.

Žil som aj v kommunistickom a v socialistickom režime, zbytočné bolo žiť podľa starých zvykov, čestnosť a poctivosť a vyznanie kresťanského náboženstva boli iba na škodu našej rodiny.

Systém sa zmenil a iba tí ľudia sa mali dobre, ktorí sa preukázali lojalitu koncepciám komunistickej integrity.

Po úspešnom absolvovaní maturitných skúšok, mi jednoznačne dali najavo, že nedoporučujú ma na vysokoškolské štúdium ( napriek tomu, že som bol jeden z najlepších na prestížnej priemyseľnej škole),  lebo naša rodina je klerikálna a že chodíme do kostola a takíto ľudia nie sú spolahliví pre existujúci režim.

Diaľkovo som ale nakoniec urobil isté nadstavbové štúdia, ktoré mi boli potrebné k uplatňovaniu v bežnom pracovnom živote.

 

A prišla nežná revolúcia a začala sa demokratizácia .

 

Mysleli sme, že prichádza obdobie, v ktorom nebudeme musieť čakať na rôzne povolenia veľkej politiky, že môžeme žiť podľa svedomia, podľa vlastného vierovyznania a náhľadu na život.

Ale prichádzali iba drzí a bezcharakterní ľudia do veľkej politiky alebo skôr tam naďalej zostali

a iba otáčali kabáty. Prišli a robili proti-ľudskú politiku a hlavne pre svoje vrecká.

Kto by nepoznal tých rôznych sporných privatizačných úkonov a rabovaní spoločných fondov za účelom zhromaždenia súkromného majetku. Veď výsledok už vidíme sami, koľko  kaštielov vyrastalo na jednotlivých častiach miest a obcí a aké luxusné autá behajú na naších cestách.

Novo vzniknuté rôzne súkromné združenia potom umožnili jednotlivcom nahromadiť obrovské bohatstvá. Jednotlivci, ktorí často nemali žiadne kvalifikácie pre danú činnosť sa odtrhli od reality natoľko, že si mysleli, že sú Bohovia. Na obyčajných ľudí sa pozerali ponížene.

Nedávno som sa zúčastnil na istom podujatí, kde jeden z hlavných organizátorov začal vysvetliť tam prítomným, že akú on má individuálnu vetvu šlachtického rodu, že akých aristokratických predkov on mal a že on je viac ako nejaká roľnícka populácia a že na neho platia iné zákony a iné pravidlá. A on môže mať už všetko a do konca zadarmo zo spoločného majetku, čo ostatní hlaváči si dovoliť nemôžu.

Jeho správanie ma veľmi rozrušil, tak to teda nie, treba ukončiť zákon rovných a rovnejších !!!

Vtedy som na to prišiel, že pre tých neznamená nič pojem prírodzená vrodená inteligencia a dlhodobé skúšenosti. Ak nie si domýšlavý okázalý milionár a bohatý zbohatlícky extrémista si pre nich velká nula, si pre nich obyčajný niktoš. Stále majú pocit, že prišiel ich čas, že oni musia chamtivo získávať ďalšie a ďalšie majetky aj za cenu ponížiť a okrádať a obalamutiť a obrať jednoduchých ľudí. Myslia si, že môžu podviesť a zneužiť, každého, kdo chce pracovať a žiť slušne a poctivo.

 

Bohužiaľ, táto cesta vedie späť k vykorisťovaniu a do konca k feudalizmu, kde jednoduchí a poctiví ľudia sú iba nevoľníkmi či do konca otrokmi a budú pracovať iba za tanier jedla či za kus vynoseného odevu.

 

Ľudia, zastavme toto nezmyseľné a zbytočné rozhadzovanie sa !!!

Zrušme novozbohatlícke hospodárske pomery !!!

Treba skoncovať s metódami vykorisťovateľského kapitalizmu a otrokárskeho feudalizmu !!!

*

Nech už je skutočná DEMOKRÁCIA - urobme preto všetko !!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?